Pogoda na Teneryfie

Pogoda na Teneryfie – czyli kiedy najlepiej jechać na wakacje?

Teneryfa, tak jak wszystkie inne wyspy może pochwalić się naprawdę znakomitą pogodą, praktycznie przez cały rok. To znakomite miejsce, by odwiedzić ją jesienią czy zimą, kiedy u nas zza oknem jest plucha czy mróz. Nazywana często wyspą wiecznej wiosny, z powodu swoich wysokich temperatur, nawet w zimniejszą część roku.

Klimat Teneryfy

Teneryfa jest pod wpływem klimatu subtropikalnego. Mimo to część wyspy ma zróżnicowany klimat od półpustynnego, po śródziemnomorski w centralnych partiach. Wynika to z ukształtowania terenu, gdzie góry oddzielają jedną część od drugiej. Na północy jest odczuwalnie chłodniej i więcej też pada. Przez to ta część Teneryfy jest zdecydowanie bardziej zielona. Natomiast południe to krajobrazy zdecydowanie bardziej pustynne, gdzie można zauważyć liczne hodowle aloesów. Powietrze jest tu zdecydowanie bardziej suche i gorące. Jeśli ktoś lubi smażyć się na plaży, to zdecydowanie powinien celować właśnie w tą część wyspy.

Mapa Teneryfy

Pogoda na Teneryfie i kiedy jechać na wakacje

Pogoda na Teneryfie jest sprzyjająca. Przynajmniej turystyce. Zimą temperatury sięgają tu nawet 18 stopni, co pozwala bez problemu spacerować bez kurtek. W bardziej słoneczne dni można nawet podłapać trochę opalenizny na miejscowej plaży. Opadów nie ma dużo, natomiast by uświadczyć śniegu, trzeba wybrać się tu w okolice wulkanu Teide. I tak w ciągu jednego dnia możemy opalać się na piasku oraz wspinać się po ośnieżonych szlakach.

Wiosna na Teneryfie jest piękna, nam może kojarzyć się z pełnią lata. Temperatury dochodzą tu do 36-28 stopni w cieniu, jednak aura od oceanu nie pozwala odczuwać tego jako upału. Przełom marca i kwietnia to początek umownego sezonu dla turystów. Umownego, bo na Teneryfę przylatuje się przez cały rok. Wieczorami też jest ciepło, ponieważ termometry pokazują 18 stopni. Nie ma więc potrzeby pakowania do bagażu ciepłej odzieży.

Pogoda na Teneryfie - kiedy jechać na wakacje
Pogoda na Teneryfie – kiedy jechać na wakacje

Lato na Teneryfie jest słoneczne, bardzo ciepłe i bezdeszczowe. Temperatury sięgają nawet 30 stopni, a woda w oceanie nagrzewa się do 22-23 stopni. To dobry czas dla miłośników uprawiania wszelkich sportów wodnych oraz plażowiczów i amatorów wodnych kąpieli. Taka pogoda utrzymuje się do końca września.

Jesień na wyspie również jest łaskawa. Termometry pokazują wówczas 26 stopni, a aura jest podobna do tego co znamy z Polski naszą wiosną. Woda w oceanie nadal ma powyżej 20 stopni, więc chętni mogą z niej skorzystać. Spada jedynie liczba godzin słonecznych w ciągu doby z 8-9 na 6-7.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *